Ekspert od ubezpieczeń na życie i nieruchomości. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze, trenuje jogę i czyta reportaże. Ekspert od ubezpieczeń na życie i nieruchomości. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze, trenuje jogę i czyta reportaże.
Z prawidłowo dobranym ubezpieczeniem kwestia zalania i innych zdarzeń wygląda zupełnie inaczej. Towarzystwo ubezpieczeniowe rekompensuje poniesione straty – także te związane z podtopieniem mieszkania sąsiada z dołu pod warunkiem, że polisa zawiera rozszerzenie OC. Natomiast posiadanie wariantu podstawowego chroni lokatora przez ryzykiem zalania tylko jego własnego mieszkania.
W ostatnim czasie Polacy są coraz bardziej mobilni, przez co więcej czasu spędzają poza domem czy mieszkaniem. Mienie pozostawione na czas nieobecności lokatorów jest podatne na zalanie i inne zagrożenia. Nie zawsze można zapobiec nagromadzeniu wody w pomieszczeniu, ale przewidzieć taką ewentualność już tak. W wyborze odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego przyda się skorzystanie ze specjalistycznego rankingu.
Gwałtowne zmiany pogody mogą mieć niekorzystny wpływ na stan techniczny nieruchomości. W okresie wiosenno-letnim wyładowania atmosferyczne i związane z nimi anomalie są na porządku dziennym, dlatego odpowiednia polisa z pewnością będzie przydatna. Zwłaszcza, że nie jest wydatkiem symbolicznym w skali roku.
Regułą wśród właścicieli nieruchomości jest wzrost zainteresowania ubezpieczeniami mieszkaniowymi dopiero w czasie wzmożonego występowania zjawisk atmosferycznych takich jak silny wiatr, deszcz czy burze. Po ustaniu zagrożenia wszystko wraca do „normy”, a właściciele domów i posesji liczą, że i kolejnym razem żywioł ominie ich dobytek. Takie myślenie jest jednak błędne i bardzo krótkowzroczne.
Cesja polisy to nic innego jak przeniesienie prawa do otrzymania odszkodowania na bank udzielający kredytu. Bank w ten sposób otrzymuje zabezpieczenie umowy kredytowej, a z drugiej strony ubezpieczony jest chroniony na wypadek powstania szkody czy zdarzenia, które uniemożliwia mu spłacanie rat pożyczki.
Jedną z najczęstszych przyczyn braku posiadania polisy jest niedostateczna wiedza związana z wysokością składek. Wielu potencjalnych nabywców takiego ubezpieczenia obawia się wysokich opłat za ochronę finansową posiadanej nieruchomości. Czy słusznie?