Zagrożenia, jakie czyhają na nieruchomość w porze zimowej wcale nie są mniej niebezpiecznie od powodzi czy uderzenia pioruna występujących podczas miesięcy cieplejszych. Czy istnieje sprawdzony sposób na dobranie polisy mieszkaniowej, tak aby chronić mienie jak najskuteczniej?
Zalanie mieszkania jest jedną ze szkód, która znajduje się w zakresie zdarzeń losowych. Ale samych rodzajów niekontrolowanego wycieku czy przecieku wody może być kilka i nie każdy z przypadków kwalifikuje się do wypłaty świadczenia. Zanim do wypłaty odszkodowania dojdzie, należy pamiętać o wykonaniu niezbędnych czynności.
Polisa, która z nazwy jest mieszkaniową, dotyczy nieruchomości zamieszkanych przez lokatorów, którzy nie prowadzą w domu czy mieszkaniu działalności gospodarczej. W przeciwnym wypadku muszą oni zaznaczyć taką opcję na etapie wyboru produktu ubezpieczeniowego w sieci.
Niższy kredyt z dołączonym ubezpieczeniem na gorszych warunkach albo wyższe raty pożyczki i szeroki zakres ochrony nieruchomości oraz życia i zdrowia – bez względu na wybraną opcję klienci banków są zmuszeni do zakupienia kredytu w pakiecie z polisą. Podpowiadamy, co zrobić, aby nie wpaść w jeszcze większe zadłużenie.
Czy istnieje sposób na wybranie idealnego produktu, np. polisy mieszkaniowej? To, czy ubezpieczenie będzie idealne, okaże się w momencie wypłaty odszkodowania, natomiast można zrobić wiele, aby polisa nie była źródłem rozczarowania. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert ubezpieczeniowych.
W Polsce w ostatnich latach zapotrzebowanie na nieruchomości stale rośnie, a wraz z nim ceny metra kwadratowego. Największy popyt jest odnotowywany w dużych miastach, gdzie szansa na znalezienie lepiej płatnej pracy pozwala szybciej stać się właścicielem mieszkania, nawet zakupionego na kredyt. Czy ceny polis mieszkaniowych są uzależnione od lokalizacji?