- Co obejmuje polisa mieszkaniowa w mBanku?
- Dla kogo ubezpieczenie nieruchomości w mBanku?
- Jak kupić ubezpieczenie domu i mieszkania w mBanku?
- Czy opłaca się ubezpieczyć nieruchomość w banku?
- Ile kosztuje ubezpieczenie do kredytu w mBanku?
Co obejmuje polisa mieszkaniowa w mBanku?
Polisa mieszkaniowa w mBanku może mieć podstawowy lub rozszerzony zakres, czyli obejmować tylko mury i stałe elementy nieruchomości lub nieruchomość wraz z wyposażeniem.
Klienci mBank mogą ubezpieczyć nieruchomość także w formule All Risk – z wyjątkiem tych zdarzeń , które znajdują się w wyłączeniach odpowiedzialności.
Do wyboru są 3 warianty ubezpieczenia mieszkania w mBanku:
- ubezpieczenie Mienia od Ognia i innych Zdarzeń losowych (tj. pożar, wybuch, uderzenie pioruna, osuwanie się ziemi, silny wiatr, deszcz, grad, śnieg, zalanie itp.);
- ubezpieczenie od Kradzieży z Włamaniem i Rabunku;
- ubezpieczenie od Wszystkich Ryzyk (All Risk).
W mBank oferowane są także dodatkowe rozszerzenia, które można dobrać (zależnie od potrzeb) do podstawowej lub rozszerzonej polisy mieszkaniowej. To:
- ubezpieczenie OC w życiu prywatnym;
- ubezpieczenie assistance domowy;
- ubezpieczenie elementów na posesji;
- ubezpieczenie od przepięć;
- OC w życiu prywatnym.
Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania w mBanku w wariancie All Risk, ochrona nieruchomości będzie obejmować zniszczenia na skutek przepięcia, dewastacji, graffiti, mrozu, a także koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody.
Dla kogo ubezpieczenie nieruchomości w mBanku?
mBank oferuje nie tylko ubezpieczenie mieszkania w różnych wariantach, ale także różne polisy mieszkaniowe dedykowane konkretnym osobom.
Ubezpieczenie nieruchomości w mBank dostępne jest dla:
- klientów zaciągających kredyt hipoteczny – jako obowiązkowe podstawowe ubezpieczenie nieruchomości lub jako dobrowolna polisa mieszkaniowa o szerszym zakresie;
- klientów bez kredytu hipotecznego.
Ubezpieczenie mieszkania w mBanku dedykowane jest:
- właścicielom mieszkań i domów;
- właścicielom domów w budowie, przebudowie i rozbudowie;
- właścicielom domów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza (do 50% powierzchni);
- właścicielom, którzy wynajmują swoje mieszkanie lub dom;
- najemcom mieszkań i domów.
Jak kupić ubezpieczenie domu i mieszkania w mBanku?
Ubezpieczenie mieszkania w mBank można kupić bardzo szybko i wygodnie przez aplikację mobilną mBanku lub w serwisie transakcyjnym mBank. Wystarczy, że zalogujemy się i wśród dostępnych opcji wybierzemy Produkty, a następnie Ubezpieczenia.
Dla tych, którzy jednak wolą tradycyjną formę obsługi – mBank oferuje też zakup polisy mieszkaniowej bezpośrednio w placówce. Możemy także zamówić ubezpieczenia nieruchomości telefonicznie, dzwoniąc na mLinię lub zamawiając rozmowę telefoniczną z konsultantem na stronie mbank.pl.
Czy opłaca się ubezpieczyć nieruchomość w banku?
Dużą zaletą ubezpieczenia nieruchomości w banku jest wygoda, lecz istnieje tu ryzyko przepłacenia za polisę mieszkaniową. Bank współpracuje bowiem tylko z jednym towarzystwem ubezpieczeniowych i przedstawia nam tylko jedną ofertę ubezpieczenia nieruchomości.
Nawet jeśli w banku zaciągamy kredyt hipoteczny i w związku z tym bank nakłada nas obowiązek ubezpieczenia nabywanej nieruchomości, nie musimy korzystać z przedstawionej przez niego oferty. Mamy prawo samodzielnie wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, w których wykupimy polisę mieszkaniową – kredytodawca wymaga od nas jedynie podstawowego ubezpieczenia nieruchomości.
Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia mieszkania w mBanku, warto sprawdzić oferty bezpośrednie, najlepiej od co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych.
W tym celu nie musimy wcale przez kilka godzin wertować stron internetowych poszczególnych ubezpieczycieli, można skorzystać z jednego narzędzia – porównywarki ubezpieczeń online. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a kalkulator przedstawi nam ok. 20 ofert różnych TU.
Ile kosztuje ubezpieczenie do kredytu w mBanku?
To, ile kosztuje ubezpieczenie do kredytu w mBanku zależy głównie od dwóch czynników:
- wartości ubezpieczanej nieruchomości – im większy jest kredyt na mieszkanie czy dom, tym wyższa będzie składka na ubezpieczenie nieruchomości w mBanku;
- zakresu ochrony – najtańszy będzie podstawowy wariant polisy mieszkaniowej (ochrona murów i stałych elementów nieruchomości), najdroższy zaś wariant All Risk z dodatkami.
Cenę za ubezpieczenie nieruchomości do kredytu w mBanku możemy sprawdzić w aplikacji mobilnej, serwisie transakcyjnym mBanku, podczas kontaktu telefonicznego w konsultantem lub bezpośrednio w placówce banku.
Wybór polisy mieszkaniowej do kredytowanej nieruchomości nie powinien być pochopny. Składki na ubezpieczenia mieszkania czy domu pod kredyt będziemy odprowadzać regularnie przez dłużysz czas – jeśli uda nam się znaleźć dobrą polisę mieszkaniową w atrakcyjnej cenie możemy sporo zaoszczędzić. W kalkulatorze polis mieszkaniowych mamy szansę znaleźć ofertę tańszą od innych nawet o kilkaset złotych w skali roku – Michał Ratajczak, ekspert portalu ubezpieczeniemieszkania.pl.
Ubezpieczenie nieruchomości w mBanku – kiedy nie działa?
Ubezpieczenie nieruchomości w mBanku, tak jak każde inne ubezpieczenie, nie zadziała w każdej sytuacji. Polisa mieszkaniowa w mBanku posiada listę tzw. „wyłączeń odpowiedzialności”, czyli sytuacji, za które ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności. Listę tę znajdziemy w dokumencie OWU, dołączanym do polisy mieszkaniowej.
Przykładowe sytuacje, w których ubezpieczenie mieszkania w mBank nie zadziała, to:
- szkody powstałe na skutek rażącego niedbalstwa lub wyrządzone umyślnie;
- szkody powstałe w wyniku aktów terroryzmu;
- szkody spowodowane działaniami wojennymi;
- szkody będące następstwem decyzji administracyjnej;
- szkody górnicze.
Ubezpieczenie nieruchomości w mBanku nie obejmuje ponadto niektórych budowli. W mBanku raczej nie uda nam się ubezpieczyć domu drewnianego, zabytku, domu przeznaczonego do rozbiórki, budynku postawionego bez stosownych pozwoleń oraz nagrobku.
Jak wygląda proces likwidacji szkody?
Jeśli mamy już ubezpieczenie mieszkania w mBanku i w naszej nieruchomości, w wyniku niefortunnego zdarzenia, doszło do szkody, musimy ją zgłosić, by otrzymać odszkodowanie z polisy.
Zgłoszenie szkody w mBanku to tylko 4 proste kroki:
-
Zgłaszamy szkodę telefonicznie lub bezpośrednio na stronie UNIQUA, wypełniając formularz.
-
Na miejsce zdarzenia przybywa rzeczoznawca, który wycenia szkodę (do tego czasu nie powinniśmy nic zmieniać w uszkodzonym mieniu).
-
W ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody mBank wydaje decyzję.
-
Na konto właściciela nieruchomości wpływa odszkodowanie.
Na zgłoszenie szkody w polisie mieszkaniowej właściciel nieruchomości ma zazwyczaj od 3 do 7 dni, licząc od momentu zdarzenia.
Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia nieruchomości w mBanku?
Umowę ubezpieczenia nieruchomości w mBanku możemy wypowiedzieć tylko w niedługim czasie od jej zawarcia:
- przedsiębiorca może zrezygnować z ubezpieczenia nieruchomości w mBanku w ciągu 7 dni od popisania umowy;
- osoba fizyczna ma na to 30 dni.
Odstąpienie od umowy na polisę mieszkaniową w mBanku, możemy zgłosić na 2 sposoby:
- mailem na adres: serwis@uniqa.pl,
- telefonicznie – dzwoniąc do UNIQA 22 444 70 00
Jeżeli, zgodnie z tymi zasadami, odstąpimy od umowy na ubezpieczenie nieruchomości, otrzymamy zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Jeśli jednak będziemy chcieli zrezygnować z polisy mieszkaniowej w mBank po upływie określonego czasu, ochrona może zostać wyłączona, lecz my nadal będziemy musieli opłacać składki.
Gdzie kupić ubezpieczenie nieruchomości poza bankiem?
Ubezpieczenie nieruchomości można wykupić nie tylko w mBanku, ale także bezpośrednio niemal w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Na rynku ubezpieczeń jest mnóstwo ofert i TU prześcigają się w ich atrakcyjności, by przyciągnąć do siebie klientów.
Aby jednak nie tracić niepotrzebnie zbyt dużo czasu, najlepiej poszukać polisy mieszkaniowej za pomocą kalkulatora online – kalkulator w 3 minuty pokaże nam propozycje nawet od 20 różnych ubezpieczycieli. Jeśli któraś z nich szczególnie nam się spodoba, bezpośrednio w kalkulatorze możemy wykupić to ubezpieczenie mieszkania.
Obsługa kalkulatora polis mieszkaniowych jest bardzo prosta:
-
Wypełni formularz, podając wartość nieruchomości, rodzaj lokalizację, formę własności itp.
-
Zaznacz, jaki zakres ubezpieczenia mieszkania Cię interesuje.
-
Przejrzyj pokazane oferty, analizując ceny i wielkość ochrony.
-
Wybierz polisę mieszkaniową dopasowaną do swoich potrzeb i kliknij „Kup”.
-
Zapłać za ubezpieczenie mieszkania online – można to zrobić na kilka sposobów.
-
Poczekaj na e-mail, w którym otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty.
Polisa mieszkaniowa zakupiona online zwykle działa już na następny dzień – po zaksięgowaniu wpłaty za składkę.